Jak zaoszczędzić na motoryzacji: Co musisz wiedziećKoszty utrzymania samochodu mogą się szybko zsumować. Od nieoczekiwanych napraw do miesięcznej raty leasingowej lub kredytowej, posiadanie samochodu wiąże się z własnym zestawem wydatków. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze na samochodzie. Jeśli zmagasz się z kosztami posiadania i eksploatacji pojazdu, czytaj dalej, aby poznać kilka świetnych pomysłów na to, jak można zaoszczędzić na motoryzacji. W tym artykule znajdziesz pomocne wskazówki i porady, jak możesz zmniejszyć swoje wydatki, jeśli chodzi o posiadanie i eksploatację samochodu. Niezależnie od tego, czy dopiero przygotowujesz się do zakupu swojego pierwszego pojazdu, czy myślisz o zmniejszeniu rozmiaru tego SUV-a, te wskazówki pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze teraz i w przyszłości.

Kupuj używany i płać gotówką

Kupowanie samochodu, który ma mniej niż dwa lata, jest zwykle zalecane. Jednak wielu ekspertów twierdzi, że najlepszą opcją jest zakup samochodu, który ma co najmniej pięć lat. Nowe samochody tracą na wartości, gdy tylko wyjeżdżają z działki. Możesz zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie kupując używany samochód i płacąc gotówką.

Jeśli masz zły kredyt, to jeszcze ważniejsze jest, aby kupić używany samochód. Ponieważ prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić gotówką lub sfinansować zakup, nie możesz polegać na dobrym wyniku kredytowym, aby uzyskać niższą stopę procentową. Zamiast tego, należy rozejrzeć się i znaleźć dealerów, którzy będą pracować z tobą pomimo niskiej punktacji kredytowej. W większości przypadków będą one wymagać, aby zapłacić gotówkę z góry i użyć zabezpieczonej pożyczki dla pozostałej części płatności. Jest to dobra opcja, jeśli nie masz gotówki na rękę dla zaliczki.

Negocjuj uczciwą cenę

Nie można wycenić bezpieczeństwa, ale można wynegocjować lepszą cenę za samochód, który chcesz mieć. Zanim udasz się do dealera, sprawdź, jaka jest aktualna wartość samochodu. W ten sposób będziesz miał lepsze pojęcie o tym, jaka jest uczciwa cena za samochód, który chcesz mieć.

Wiele osób twierdzi, że negocjowanie ceny samochodu jest jak sport. Jednak ważne jest również, aby upewnić się, że nie obrażasz sprzedawcy. Jeśli zrobiłeś swoje badania, upewnij się, że wiedzą, że wiesz, o czym mówisz. Możesz również poprosić przyjaciela lub członka rodziny, aby poszedł z tobą, gdy idziesz do dealera. Dzięki temu łatwiej będzie Ci stanąć na ziemi i wynegocjować uczciwą cenę.

Powinieneś również jasno powiedzieć, że jesteś zainteresowany kupnem samochodu tylko wtedy, gdy zaoferują ci dobrą cenę. Nie musisz kupować samochodu tylko dlatego, że go przetestowałeś. Jest mnóstwo używanych samochodów i zawsze możesz wrócić do tego samego dealera innego dnia.